भर्खरै :

तिहारमा तीन दिन बैङ्क नखुल्ने

काठमाडौँ, २५ कार्तिक । कोरोना भाइरस सङ्क्रमणलाई ध्यानमा राख्दै वाणिज्य बैङ्कहरूले तिहारको बिदामा आफ्ना शाखाहरू नखुल्ने भएका छन् । सरकारले दिएको सार्वजनिक बिदाको समयमा बैङ्क तथा वित्तीय संस्थाका सबै काउन्टर बन्द हुने नेपाल बैङ्कर्स सङ्घले जनाएको छ ।
वाणिज्य बैङ्कहरूको छाता सङ्गठन नेपाल बैङ्कर्स सङ्घले सीमित शाखा खोलेर बैङ्किङ सेवा दिँदा कोरोना सर्ने जोखिम बढ्ने सम्भावना भएको भन्दै नखोल्ने निर्णय गरेको जनाएको हो । सङ्घका प्रमुख कार्यकारी अधिकृत अनिल शर्मा कार्तिक २९ देखि मङ्सिर १ गतेसम्म गरी तीन दिन बैङ्कका शाखा नखुल्ने बताउनुहुन्छ ।
“हालसम्म वाणिज्य बैङ्कका ६ हजारभन्दा धेरै कर्मचारीमा कोरोना सङ्क्रमण पुष्टि भइसकेको छ । थप कर्मचारीमा सङ्क्रमण र धेरै कारोबार नहुने अनुमान गर्दै बन्द गर्ने निर्णय गरेका हौँ”, उहाँले भन्नुभयो । हाल बैङ्कहरूले एटिएम तथा डिजिटल कारोबारलाई प्राथमिकतामा राख्दै आएको भन्दै यस पटक डिजिटल बैङ्किङलाई प्रोत्साहन गरी शाखा खोलेर दिने सेवालाई बन्द गरेको बताएका छन् ।
सङ्घले कोरोना भाइरस सङ्क्रमणबाट बच्न तथा जोखिम न्यूनीकरणका लागि डिजिटल बैङ्किङ, मोबाइल बैङ्किङ, इन्टरनेट बैङ्किङ र एटिएम सेवाको अधिकतम प्रयोग गर्न आग्रह गरेको छ । गत वर्ष दसँै तथा तिहारको बिदामा समेत समिति बैङ्कका काउन्टरमार्फत सेवा प्रवाह गर्दै आएका बैङ्क तथा वित्तीय संस्थाले यस वर्ष कोरोना भाइरस सङ्क्रमणलाई ध्यानमा राख्दै सेवा बन्द गर्ने निर्णय गरेका हुन् । रासस

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *