भर्खरै :

सहकारीको रू. ८० लाख बढी रकम लिएर अध्यक्ष खनाल बेपत्ता

दमक, २९ माघ (रासस) । झापाको दमक–८ स्थित त्रिगङ्गा कृषि सहकारी संस्थाका संस्थापक अध्यक्ष राजेन्द्र खनाल रू. ८० लाखभन्दा बढी रकम लिएर तीन महिनाअघिदेखि फरार रहेको खुलासा भएको छ । दमक–८ निवासी ५२ वर्षीय खनाल गत मंसिरदेखि नै सहकारीसहित विभिन्न सात व्यक्तिको रू. ८० लाख बढी ऋण रकम लिएर फरार भएको खुलासा बाहिरिएको हो ।
उहाँ गत मंसिर २९ गतेसम्ममा कार्यालय आउँछु भन्ने जानकारी रहेकोमा हालसम्म पनि कार्यालयको सम्पर्कमा नआएको व्यवस्थापक ललिता तामाङले बताउनुभयो । अध्यक्ष खनालले संस्थाको बचत रकमसहित विभिन्न व्यक्तिको सापटी भन्दै ऋण लिएपछि उहाँ सम्पर्कविहीन हुनुभएको व्यवस्थापक तामाङसहित कर्मचारी तथा बचतकर्ताको एक समूहले सोबारे दमक नगरपालिकाको सहकारी समन्वय शाखामा गत पुस २९ गते नै लिखितरूपमा जानकारी गराएका थिए । अध्यक्ष बेपत्ता भएपछि दमक–७ मा रहेको सहकारीको कार्यालय गत मंसिर २९ गतेदेखि नै बन्द भएको छ ।
पीडितले दिएको निवेदनमा उल्लेख गरिएअनुसार सहकारीको रू. २५ लाख ७० हजार १३३ सहित दमक–८ का ज्ञानेन्द्र श्रेष्ठको रू. २१ लाख, दमक–५ का राजु गौतमको रू. चार लाख, दमक–९ का टेकबहादुर योञ्जनको रू. आठ लाख, दमक–९ का रामकुमारी श्रेष्ठको रू. १२ लाख, दमक–६ का डिल्लीराम प्रसाईँको रू. दुई लाख, कमल गाउँपालिका–४ का गौरी राईको रू. दुई लाख र कमल–४ कै दुरेन्द्रबहादुर नेम्वाङको रू. ६ लाख सापटी रकम लिएर खनाल फरार भएका हुन् ।
सहकारीको ठगी विषयमा उजुरी गरिए पनि अहिलेसम्म नगरपालिका र स्थानीय प्रशासनले सो विषयमा पहलकदमी नचालेको भन्दै पीडितहरूको समूहले एकाएक घटना बाहिर ल्याउनुपरेको पीडित कमल–४ का दुरेन्द्र नेम्वाङले बताउनुभयो । सामाजिक सञ्जालमार्फत पीडितले न्यायको लागि सहयोग पु¥याइदिन अपिल गरेका छन् ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *