भर्खरै :

सीद्वारा राष्ट्रिय रक्षा र सैन्य सुधारसम्बन्धी गोष्ठीमा महत्वपूर्ण निर्देशन

सीद्वारा राष्ट्रिय रक्षा र सैन्य सुधारसम्बन्धी गोष्ठीमा महत्वपूर्ण निर्देशन

पेइचिङ, ५ असोज (सीआरआई) । सेप्टेम्बर २१ का दिन पैचिङमा राष्ट्रिय रक्षा र सैन्य सुधार गोष्ठी आयोजना भएको छ । चिनियाँ कम्युनिस्ट पार्टी केन्द्रीय समितिका महासचिव, राष्ट्राध्यक्ष, केन्द्रीय सैन्य आयोगका अध्यक्ष सी चिन फिङले उक्त गोष्ठीलाई महत्वपूर्ण निर्देशन दिनुभएको छ । उहाँले चिनियाँ कम्युनिस्ट पार्टीको अठारौँ महाधिवेशनदेखि नै पार्टीको केन्द्रीय समिति र केन्द्रीय सैन्य आयोगले अभूतपूर्व दृढता र शक्तिका साथ सैन्य सुधार र सुदृढीकरणको रणनीतिलाई पूर्णरूपमा लागू गरेको बताउँदै यसको सुधार गहिराइमा ऐतिहासिक उपलब्धि हासिल गरेकोमा उहाँले जोड दिनुभयो ।
गोष्ठीले राष्ट्राध्यक्ष सीबाट महत्वपूर्ण निर्देशनहरू प्राप्त गर्दै महत्वपूर्ण ज्ञान प्राप्त गरेको छ । चिनियाँ कम्युनिस्ट पार्टी केन्द्रीय समितिको राजनीतिक ब्यूरोका सदस्य तथा केन्द्रीय सैन्य आयोगका उपाध्यक्ष स्यु छि ल्याङले राष्ट्रिय रक्षा र सैन्य सुधारको यस चरणका प्रमुख उपलब्धि र अनुभवहरू सङ्केत गर्नुभयो र अनुगमनको सुधार योजना कार्यलाई परिचालन गर्नुभयो ।
त्यस्तै सेप्टेम्बर २१ का दिन अन्तर्राष्ट्रिय शान्ति दिवस २०२२ को स्मृति समारोह पेइचिङमा आयोजना गरियो । चिनियाँ राष्ट्राध्यक्ष सी चिन फिङले स्मृति समारोहलाई शुभकामना सन्देश पठाउनुभएको छ ।
सी चिन फिङले अहिले अन्तर्राष्ट्रिय सुरक्षा स्थितिमा गहिरो र जटिल परिवर्तन भइरहेको र विश्व अशान्ति र परिवर्तनको नयाँ अवधिमा प्रवेश गरेको कुरा आफ्नो शुभकामना सन्देशमा उल्लेख गर्नुभएको छ ।
उहाँको शुभकामना सन्देशमा उल्लेख छः “यस महत्वपूर्ण ऐतिहासिक मोडमा, मैले सबै देशहरू साझा, व्यापक, सहयोगी र दिगो सुरक्षा अवधारणाको पालना गर्ने, सबै देशहरूको सार्वभौमिकता र क्षेत्रीय अखण्डताको सम्मान गर्ने, सबै देशहरूका लागि विश्वव्यापी सुरक्षा पहल अघि बढाएको छु । संयुक्त राष्ट्र सङ्घको बडापत्रका सिद्धान्तहरू, सबै देशहरूको उचित सुरक्षा चासोहरूमा ध्यान दिनुहोस् । वार्ता र परामर्शद्वारा देशहरूबीचको मतभेद र विवादहरू समाधान गर्नु, शान्ति कायम गर्ने जिम्मेवारी लिनु, शान्तिपूर्ण विकासको मार्गमा हिँड्नु, मानवजातिको लागि साझा भविष्यको साथ समुदाय निर्माण कार्यसँगै गर्नुपर्छ ।”

Leave a Reply

Your email address will not be published.